Grzybobranie. Kulturowa historia psylocybiny - Najlepsze oferty

Pozycja ofert z pogrubioną nazwą została opłacona przez kontrahenta. O kolejności ​prezentacji ofert decyduje mechanizm licytacji.
Oferty z zielonym tłem oraz ikoną są najtańsze.
Ukryj oferty

Grzybobranie. Kulturowa historia psylocybiny - Opis

Grzybobranie. Kulturowa historia psylocybinyAutor: Maciej LorencEAN: 9788367805148Strony: 360SID: 3415570Grzybobranie. Kulturowa historia psylocybinyPo dekadach demonizacji i kryminalizacji, psychodeliki przeżywają niezwykły renesans dokonujący się na pograniczu nauki, kultury i biznesu. Najpowszechniej badaną substancją z tej grupy jest psylocybina, która odpowiada za psychoaktywne właściwości grzybów nazywanych „halucynogennymi” albo „magicznymi”. Wyniki coraz liczniejszych eksperymentów wskazują, że może ona pomagać nie tylko w leczeniu szeregu zaburzeń psychicznych, takich jak depresja czy uzależnienia, ale również w zgłębianiu zależności między mózgiem i świadomością. Maciej Lorenc przedstawia aktualny stan wiedzy o właściwościach psylocybiny, a także przybliża jej bogatą i złożoną historię, która zaczęła się znacznie wcześniej niż działania na rzecz jej kryminalizacji czy próby włączenia jej do zachodniego systemu biomedycznego jako leku. Czytelnicy dowiedzą się z tej książki między innymi: - jaki jest wpływ psylocybiny na funkcjonowanie układu nerwowego - jakie mechanizmy leżą u podstaw terapeutycznego potencjału psychodelików i jakie zagrożenia wiążą się z ich stosowaniem - co wiadomo o wpływie mikrodawkowania na dobrostan - co stało się z mezoamerykańskimi kultami grzybowymi - jak grzyby psylocybinowe wpłynęły na kulturę zachodnią - kto sfinansował renesans psychodeliczny - gdzie zainicjowano zmiany prawne na rzecz legalnego dostępu do terapii psychodelicznej

Grzybobranie. Kulturowa historia psylocybiny - Opinie i recenzje

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

  1. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

    w...c

    - 2023-11-17


    User
    Napisz recenzję książki
    Cztery umowy. Droga do wolności osobistej
    ChatGPT
    "Cztery umowy: Droga do wolności osobistej" to książka napisana przez Miguela Ruiza, która prowadzi czytelnika przez filozofię życiową opartą na starożytnych mądrościach Tolteków. Autor prezentuje cztery umowy, które można zawrzeć ze sobą samym, aby osiągnąć stan wolności osobistej i szczęścia.

    Pierwsza umowa, "Mów zawsze prawdy", skupia się na znaczeniu szczerości w relacjach z samym sobą i innymi. Kolejna umowa, "Nie bierz niczego do siebie", skupia się na tym, jak nie brać do siebie negatywnych uwag czy zachowań innych osób. Trzecia umowa, "Nie zakładaj założeń", skłania do unikania automatycznego interpretowania działań innych ludzi oraz sytuacji. Ostatnia, czwarta umowa, "Rób zawsze co w twojej mocy", zachęca do podejmowania działań na rzecz zmiany siebie i swojego życia.

    Ruiz prezentuje te zasady w sposób przystępny, używając prostego języka i przykładów z codziennego życia. Jego książka skłania do refleksji nad własnymi działaniami oraz sposobem myślenia, sugerując, że zmiana naszych umów z (...) więcej
  2. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

    a...r

    - 2023-10-06
    Super, szybko i solidnie. POLECAM!!!!@
  3. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

    m...a

    - 2023-10-03
    jeszcze nie czytałam
Zobacz wszystkie opinie

Grzybobranie. Kulturowa historia psylocybiny - Podobne produkty

Produkty rekomendowane przez Książkowo