Murowane budowle obronne w Polsce do XVIII wieku. Tom 1-2 - Najlepsze oferty

Pozycja ofert z pogrubioną nazwą została opłacona przez kontrahenta. O kolejności ​prezentacji ofert decyduje mechanizm licytacji.
Oferty z zielonym tłem oraz ikoną są najtańsze.
Ukryj oferty

Murowane budowle obronne w Polsce do XVIII wieku. Tom 1-2 - Opis

Monumentalna publikacja prezentująca aktualny stan wiedzy dotyczący ponad 2000 budowli murowanych występujących w zespołach obronnych od zarania dziejów państwowości polskiej.
Książka zawiera rzuty obiektów, często jeszcze oficjalnie niepublikowane, liczne rekonstrukcje wykonane na podstawie badań archeologicznych i informacje dotyczące użytkowników oraz właścicieli opisywanych obiektów, ich rodzin i genealogii.
Książka prezentuje nowatorski i kompleksowy sposób podejścia do określenia chronologii powstania budowli murowanych, ukazuje ich przemiany funkcjonalno-przestrzenne, a zarazem jest próbą ujednolicenia terminologii. Pokazuje skalę inwestycji obronnych na terenach, które obecnie znajdują się w granicach państwa polskiego – od niewielkich dworów i wież obronnych na kopcach, takich jak Rusiec, Chełmce czy Bebelno lub Hawłowice, po założenia obronne wielkości zamku w Malborku czy Książu, od wczesnopiastowskich palatiów po nowożytne twierdze w typie Dankowa, Ujazdu czy Drezdenka i Kostrzynia.

Murowane budowle obronne w Polsce do XVIII wieku. Tom 1-2 - Opinie i recenzje

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

  1. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

    Użytkownik Ceneo

    - 2020-03-19
    Znakomita książka! Wrażenie robi ogrom pracy autora oraz znakomita strona edytorska wydania (szkice, plany, rzuty)
  2. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

    miras

    - 2019-11-26
    Książka w bardzo starannej szacie edytorskie, o atrakcyjne tematyce zbierająca w jednym miejscu wiedzę dotyczącą budownictwa obronnego na terytorium obecnej Polski. Szkoda że autor nie wykorzystał w pełni dostępnej literatury szczególnie pozostającej w formie rękopisu.
  3. Użytkownik Ceneo

    - 2020-09-18
    Wydanie książki jest schludne i uporządkowane, na plus są liczne plany (nie poprawione przez autora) i podstawowa baza źródłowa. Jednak po przeczytaniu kilku pozycji widać wyraźnie, że autor opiera się w dużej mierze na publikacjach, które są już w znacznej mierze nieakutalne. Brakuje pozycji związanej z badaniami interdyscyplinarnymi (pracownicy naukowi mają dostęp do odpowiednich baz z ramienia uczelni na jakiej pracują !!), lub chociażby badań archeologicznych, które dla wielu obiektów były prowadzone i w znacznej mierze zmieniały/rozszerzały/obalały wiedzę na temat chociażby rozplanowania danego zamku. W kilku przypadkach błędnie wydzielono obiekty, których nazwa odnosi się do zupełnie innego założenia a nawet innego typu obiektu obronnego! Kolejnym bardzo dużym minusem są błędne rekonstrukcje obiektów czy nawet fortyfikacji miast, które w ogóle nie mają potwierdzenia w źródłach historycznych i w wynikach badań archeologicznych ! Następnymi nieścisłościami na jakie natrafia się w samej treści są informacje dotyczące chociażby okresu przekazania/zdobycia czy budowy obiektu, gdyż (...) więcej
Zobacz wszystkie opinie

Murowane budowle obronne w Polsce do XVIII wieku. Tom 1-2 - Podobne produkty

Produkty rekomendowane przez Książkowo