Chemia podręcznik. Klasa 2. Szkoła branżowa 1 stopnia - Najlepsze oferty

Pozycja ofert z pogrubioną nazwą została opłacona przez kontrahenta. O kolejności ​prezentacji ofert decyduje mechanizm licytacji.
Oferty z zielonym tłem oraz ikoną są najtańsze.
Ukryj oferty

Chemia podręcznik. Klasa 2. Szkoła branżowa 1 stopnia - Opis

Chemia 2. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopniaprzeznaczony jest dla uczniów drugiej klasy szkoły branżowej I stopnia. Obejmuje wszystkie zagadnienia z obowiązującej obecnie podstawie programowej, uwzględniając jedną godzinę nauczania chemii w tygodniu. Podczas tych lekcji zagłębimy się w takie tematy jak:materiały pochodzenia mineralnego,chemia gleby czy paliwa - obecnie i w przyszłości. Podręcznik napisany prostym, przystępnym językiem. Reakcje chemiczne i zjawiska zobrazowano przykładami i doświadczeniami, które można łatwo przeprowadzić samodzielnie. Chemia wielu z nas wydaje się czymś niesamowicie wręcz skomplikowanym, niczym czarna magia rodem z pracowni średniowiecznego alchemika. Tymczasem ta fascynująca dziedzina ma bardzo mało wspólnego z mieszaniem specyfików podejrzanego pochodzenia w wielkim kotle, choć przyznać trzeba, że nowoczesna chemia z tego właśnie wzięła swoje początki. Wiedzę o pierwiastkach i związkach chemicznych wbijano nam do głów w trakcie nauki w szkole podstawowej. Dowiadywaliśmy się, czym są sole, alkohole, tlenki i chlorki. Poznawaliśmy skutki niektórych reakcji chemicznych, a nawet uczyliśmy się rozrysowywać ich schematy. Teraz, kiedy podstawówkę mamy już za sobą i uczymy się w szkole branżowej, pora przejść do konkretów. Prawdziwa chemia bowiem, to nie ta rysowana na tablicy, lecz ta, która ma zastosowanie w życiu. Największym atutem podręcznika jest jego prosty, przystępny język, dzięki któremu łatwo zrozumieć zawarte w nim treści. Liczne zaczerpnięte z życia przykłady pozwalają lepiej poznać konkretne procesy, zjawiska i reakcje (...) więcej

Chemia podręcznik. Klasa 2. Szkoła branżowa 1 stopnia - Opinie i recenzje

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

 1. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

  b...5

  - 2023-11-18
  Super
 2. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

  k...n

  - 2023-09-28
  Zgodny z opisem
 3. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

  v...6

  - 2023-09-20
  Nowa
Zobacz wszystkie opinie

Chemia podręcznik. Klasa 2. Szkoła branżowa 1 stopnia - Podobne produkty

Produkty rekomendowane przez Książkowo