Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem

(34 opinie)
Książka wydana w 2020 roku.Autor książki: Przemek Staroń . Okładka: Twarda . (...) więcej

Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem - Najlepsze oferty

Pozycja ofert z pogrubioną nazwą została opłacona przez kontrahenta. O kolejności ​prezentacji ofert decyduje mechanizm licytacji.
Oferty z zielonym tłem oraz ikoną są najtańsze.
Ukryj oferty

Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem - Opis

Bycie nastolatkiem to chyba najtrudniejszy okres w życiu. Na każdym kroku pytania i wyzwania. Świat i to, co w nim teraz dzieje, nie ułatwia sprawy. Szkoła tym bardziej nie staje na wysokości zadania i nie daje młodym ludziom wsparcia. Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, psycholog, nominowany do ”nauczycielskiego Nobla”, czyli Global Teacher Prize, fan Harry’ego Pottera i klocków Lego postanowił coś z zrobić. Zebrał od swoich uczniów, sopockich licealistów, pytania i lęki, z jakimi się borykają. Na przykład o to, czy warto się zakochiwać, co jest w życiu ważne, dlaczego wygląd ma takie duże znaczenie, skąd brać siłę do pokonywania trudności, jak znieść porażkę. Następnie sięgając po historie z literatury, filmu, a nawet gier pokazał, jak można sobie z tymi małymi i dużymi wyzwaniami poradzić. Podparł się przy tym wiedzą psychologiczną, której podstawy wykłada w wyjątkowo prosty i zrozumiały sposób. Wplata je w opowieści o znakomicie znanych czytelnikom bohaterach m.in. serii o Harrym Potterze, Gwiezdnych Wojen, „Stranger Things”, „Małego Księcia”, Muminków, Avengersów, „Władcy Pierścienia”. Są tu też poruszające historie z jego własnego życia. „Szkoła bohaterek i bohaterów” to skrzyżowanie powieści przygodowej z poradnikiem i pamiętnikiem. Bawi, wciąga, inspiruje do myślenia. A przede wszystkim dostarcza młodym czytelników konkretnych narzędzi radzenia sobie z trudnościami. Książkę ilustrowała Marta Ruszkowska, której poetyckie grafiki są jak materiał wprost na koszulki, torby czy tatuaże.

„Szkoła bohaterek i bohaterów” to nie tylko poradnik dla młodzieży, ale (...) więcej

Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem - Opinie i recenzje

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

 1. Avatar
  Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

  Maria

  - 2024-01-24
  super
 2. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

  j...m

  - 2023-12-27
  Super
 3. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

  b...0

  - 2023-12-26
  Wszystko świetnie
Zobacz wszystkie opinie

Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem - Podobne produkty

Produkty rekomendowane przez Książkowo