Wielkie zarazy ludzkości. Jak choroby i epidemie wpływały na dzieje cywilizacji - Najlepsze oferty

Pozycja ofert z pogrubioną nazwą została opłacona przez kontrahenta. O kolejności ​prezentacji ofert decyduje mechanizm licytacji.
Oferty z zielonym tłem oraz ikoną są najtańsze.
Ukryj oferty

Wielkie zarazy ludzkości. Jak choroby i epidemie wpływały na dzieje cywilizacji - Opis

Niewidzialni wrogowie potrafią obalać imperia, dziesiątkować zwycięskie armie, odsyłać całe dynastie w mrok zapomnienia. Nie biorą jeńców. Mikroby, bakterie i wirusy.

Hiszpańska grypa zabrała więcej istnień niż I Wojna Światowa, uważana za okrutną
i krwawą. Wymiotła w niektórych regionach średniowiecznej Europy ponad 60 proc. populacji.

Historia powszechna tłumaczy, że konkwistadorzy łatwo podbili Amerykę Południową, ponieważ dysponowali lepszym uzbrojeniem. Ale nie wspomina, że ospa, którą przynieśli, zabiła w połowie XVI stulecia 3,5 miliona Indian, niszcząc zaawansowaną cywilizację.

Dżuma – jak to możliwe, że tak szybko opanowała średniowieczny świat? Nic nie zapowiadało, że Czarna śmierć postawi cywilizację europejską na krawędzi zagłady, dlaczego jednak ominęła polskie ziemie i nie imała się haplogrupy R1A1, do której należą Polacy?

Jak trąd wpłynął na dzieje Ziemi Świętej? Czy islam pokonał krzyżowców dzięki niepozornym zarazkom trądu?

W lipcu 1518 r. Frau Troffea zaczęła tańczyć na jednej z ulic Strasburga. Po miesiącu na ulicach miasta tańczyło już około 400 osób. Niektóre z tych osób zmarły na atak serca, udar mózgu czy z wycieńczenia. Skąd się wzięła choreomania, najbardziej tajemnicza i nigdy niewyjaśniona epidemia świata?

Syfilis - kiła, zwana w Polsce „francuską chorobą”, a przez Rosjan „polską przypadłością”, siała spustoszenie w Europie w XV wieku. Czy znana z portretów wysoka łysina Elżbiety I to efekt leczenia kiły rtęcią?

Jak choroby wpływały na rozwój i upadek państw i (...) więcej

Wielkie zarazy ludzkości. Jak choroby i epidemie wpływały na dzieje cywilizacji - Opinie i recenzje

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

  1. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

    r...p

    - 2021-06-10
    Jestem zadowolona z zakupu tej książki, czytam.
  2. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

    marek

    - 2020-12-23
    bardzo dobre pozycje wydania solidne !
  3. dagnydom

    - 2022-06-26
    Bardzo żałuję, że wydałam pieniądze na tą książkę. Powinnam zacząć od wygooglowania informacji autorze. Tak, nawet książka o zarazach może być przesiąknięta prawicową ideologią. Ale to juz co kto lubi. Najważniejszy mój zarzut dotyczy wiedzy autora. Dwa razy sprawdzałam datę wydania. 2020. Jest o koronawirusie i covidzie, więc wszystko się zgadza. Wiedzę autora da się doskonale porównać do jego zdjęcia, które "zdobi" tę wątpliwą publikację "z archiwum tygodnika "Do Rzeczy". Cała ta książka jest z archiwum. Prezentuje wiedzę sprzed jakiegoś już czasu, plus medyczna wiedza autora jest też z archiwum. Ja po prostu trochę czytam i oglądam. I naprawdę, są nowsze ustalenia. No i nie chcę przy okazji historycznych plag łykać ideologii. Nie doczytam do końca, bo bliżej współczesności będzie tylko gorzej.
Zobacz wszystkie opinie

Wielkie zarazy ludzkości. Jak choroby i epidemie wpływały na dzieje cywilizacji - Podobne produkty

Produkty rekomendowane przez Książkowo