Ortograffiti SP 7 Matematyka. Zeszyt ćwiczeń 1 - Anna Walerzak-Więckowska, Lidia Lenkiewicz - Najlepsze oferty

Pozycja ofert z pogrubioną nazwą została opłacona przez kontrahenta. O kolejności ​prezentacji ofert decyduje mechanizm licytacji.
Oferty z zielonym tłem oraz ikoną są najtańsze.
Ukryj oferty

Ortograffiti SP 7 Matematyka. Zeszyt ćwiczeń 1 - Anna Walerzak-Więckowska, Lidia Lenkiewicz - Opis

Ta publikacja to specjalnie stworzony zestaw ćwiczeń dla uczniów klas 7 mających trudności w uczeniu się. Metoda Ortograffiti, ze względu na swój charakter terapeutyczny, odpowiada uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wszystkie elementy proponowanej serii, począwszy od struktury przez typ zadań, ich charakter, a także podejście metodyczne zostały dobrane tak, by uwzględniały trudności uczniów i pomagały w ich przezwyciężeniu. Ponadto szczególny nacisk położono na rozwijanie tych umiejętności, które są kluczowe na egzaminie ósmoklasisty.

Układ treści został skorelowany z podstawą programową. Umożliwia to opanowanie umiejętności matematycznych uwzględnionych w podstawie programowej - zawiera działania na liczbach, potęgi, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne. Na końcu zeszytu znajduje się powtórzenie materiału z klas IV-VII.
Przez każde nowe zagadnienie uczeń jest prowadzony krok po kroku, a każdy rozdział został opracowany w podobny sposób. Taki przebieg zajęć ukazuje logikę i konsekwencję działań matematycznych, co sprzyja przyswajaniu nowego materiału i uczy myślenia matematycznego. Ponadto powtarzalność jest czynnikiem wspierającym uczenie się uczniów z trudnościami.

Akcent na rozwijanie myślenia matematycznego

Krok po kroku prowadzi się ucznia przez jeden z najtrudniejszych procesów, jakim jest umiejętność dowodzenia i argumentacji, ze szczególnym naciskiem na naukę zapisywania dowodów matematycznych przez uczniów.

Zadania w zeszytach zostały tak opracowane, by przygotować ucznia z trudnościami do egzaminu ósmoklasisty.

Ortograffiti SP 7 Matematyka. Zeszyt ćwiczeń 1 - Anna Walerzak-Więckowska, Lidia Lenkiewicz - Opinie i recenzje

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

 1. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

  j...k

  - 2021-12-04
  Polecam.
 2. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

  Anna

  - 2019-10-06
  ok
 3. Opinia została napisana przez użytkownika, który zakupił produkt.

  Kazimiera

  - 2019-12-10
  dobry, przydatny produkt dla dzieci
Zobacz wszystkie opinie

Ortograffiti SP 7 Matematyka. Zeszyt ćwiczeń 1 - Anna Walerzak-Więckowska, Lidia Lenkiewicz - Podobne produkty

Produkty rekomendowane przez Książkowo